L3/ ARO Câmpulung-CS Dinamo, 1-2. Alb-albaștrii, înfrângere nemeritată în fața liderului

ARO Câmpulung a pierdut la limită, 1-2, partida de vineri cu CS Dinamo București, după ce la pauză au intarat la cabine în avantaj minim, 1-0. Oaspeții au reușit să întoarcă rezultatul în partea a doua a întâlniri, reușind golul victoriei la ultima fază a partidei, în minutul 90+5.

ARO Câmpulung a început partida de vineri, de la Dragoslavele, într-o formulă inedită. Fără Măzărache și Jenaru în teren, amândoi accidentați, alb-albaștrii au dat o replică curajoasă liderului din Seria 4, CS Dinamo București. În minutul 9, Darius Grigore a profitat de o gafă de proporții a unui apărător bucureștean și l-a învins cu sânge rece pe portarul Ștefan Fara cu un șut de la marginea careului de 16 metri. Dinamo a încercat să revină în joc însă s-a lovit de intervențiile salutare ale goal-kepeerului muscelean Drăghici aflat într-o zi de grație. La pauză ARO Câmpulung a intrat în avantaj pe tabela de marcaj, însă la revenirea de la cabine Bucureștenii au pus mai multă presiune pe adversari, iar acest lucru avea să se concretizeze și pe tabelă. CS Dinamo București a reușit să restabilească egalitatea în minutul 60. Robert Băciuț a trimis cu capul o minge venită de pe stânga, iar alb-roșii au prins și mai mult curaj. Ultimele 10 minute s-au jucat pe contre. ARO a avut oportunitatea de a obține o lovitură de la 11 metri, însă Chiper nu a știut să cadă în careu în urma unei intervenții întârziate a unui apărător bucureștean și jocul a continuat. La ultima fază a jocului, în minutul 90+5, Dinamo dă lovitura pe stadionul din Dragoslavele. Bogdan Barbu execută perfect o lovitură liberă din marginea careului de 16 metri direct în plasa laterală a porții apărate de Mușat și, astfel, pleacă cu toate cele trei puncte puse ăn joc. Ne meritat…