CS Mioveni – FC Argeș 0-0. Remiză albă în derby-ul argeșean!

CS Mioveni și FC Argeș s-au anihilat reciproc în debutul etapei cu număru 11,  terminând la egalitate, 0-0. Partida, anunțată ca un veritabil derby argeșean, a fost una anostă, fără ocazii de poartă, iar cel mai rău, nici una dintre echipe nu a reușit să expedieze nici măcar un șut pe poartă în cele 93 de minute de joc! FC Argeș pleacă cu un punct de ala Mioveni, iar echipa lui Pelici pierde două puncte la adevăr!

Așteptat de întreaga suflare fotbalistică a Argeșului și Muscelului, confruntarea dintre CS Mioveni și FC Argeș, terminată la egalitate, 0-0, a fost una în care niciuna dintre cele două combatante nu a riscat, parcă s-au mulțumit cu egalul. Gazdele, veneau după trei eșecuri la rând, iar alb-violeții aveau doar două puncte din ultimele partide. Spectatorii prezenți pe Orășenescu din Mivoneni au luat cu asalt stadionul în speranța că vor avea parte de un adevărat spectacol fotbalistic. Din păcate pentru toți, jocul a lăsat de dorit, niciun șut pe poartă în cele 90 de minute de joc plus cele trei suplimentare arătate de brigada de arbitrii de Champions League, cu Istvan Kovacss la centru. FC Argeș a plusat cu cele două vedete transferate în această săptămână, Iasmin Latovlevici și Kehinde Fatai, însă au dezamăgit, de partea cealaltă, galben-verzii lui Pelici fără vedete, dar cu jucători sufletiști, și aici ne referim la mijlocașul Andrei Panait, care a făcut o primă repriză foarte bună, peste media echipei, și Dorinel Oancea, poate cel mai bun jucător de pe teren, au dat impresia că cele trei puncte puse în joc vor rămâne la Mioveni. Din păcate pentru frumoasa galerie a vulrurilor alb-violeți, care a făcut spectacol pe Orășenesc, spectacolul fotbalistic a din teren a lăsat de dorit. Iar remiza în cele din urmă i-a mulțumit pe cei doi antrenori, Pelici și Prepeliță.